Slavnostní otevření KC Beseda

 

Napsali o nás:

OBZORY Kutnohorska 26. února 2013 

Křesťanské centrum Beseda

Slavnostního otevření se ve středu 20. února dočkalo Křesťanské centrum Beseda, jež našlo svoje útočiště v prostorách bývalé restaurace Beseda v budově čáslavského divadla. Slavnostních okamžiků se zúčastnili členové zdejšího sboru Apoštolské církve, kteří uvedené centrum vybudovali doslova vlastníma rukama, ale i další pozvaní hosté. Mezi nimi nechyběla například ředitelka Dusíkova divadla, paní Eva Albrechtová, ředitelé čáslavských základních škol či Peter Davis, který přijel až z Basingstoke – města, ležícího poblíž Londýna.

S úvodním proslovem vystoupil pastor sboru Miroslav Kliment, který připomněl zásluhy každého z členů, kteří se na rekonstrukci a konečné úpravě moderního společenského centra podíleli.

Mimo dalších řečníků se následně slova ujala také ředitelka Dusíkova divadla, která zhodnotila proměnu zrekonstruovaných prostor: „S hlubokým obdivem vstupuji do těchto prostor, protože si velmi dobře vzpomínám, jaký byl jejich stav při předání v loňském roce. Po dlouhá léta zde sídlila restaurace – či lépe řečeno hospoda – a v době rekonstrukce našeho divadla se potom tyto místnosti proměnily v zázemí pro stavební firmy. Je tedy zřejmé, že jejich stav byl opravdu katastrofální. S hlubokou úctou proto děkuji. Divadlo je v kontaktu se sborem Apoštolské církve již dvacet let a vždy se jednalo o velmi dobrou spolupráci. Doufám, že tomu bude stejně i v následujícím období,“ vyjádřila svoje pocity Eva Albrechtová.

Po slavnostním otevření společenského centra již přijde na řadu plánovaný běžný program, v jehož rámci budou prostory zpřístupněny pro širokou veřejnost. Podle vyjádření členů sboru zde mohou v určitých dnech trávit čas například děti, čekající po škole na odjezd autobusu. Centrum bude také připravovat jak pravidelné, tak i jednorázové akce pro všechny generace. První „zátěžovou zkouškou“ se tak mohou stát nadcházející jarní prázdniny, během kterých nabídne Křesťanské centrum Beseda dětem denně zajímavý program, o němž se mohou zájemci informovat na stránkách http://www.kcbeseda.cz.

Příjemné prostředí, ve kterém je každý příchozí vítán, se jistě stane místem mnoha milých setkání dospělých i dětí, místem, které nabídne nové zážitky, vědomosti a dovednosti.

K návštěvě Křesťanského centra Beseda jsou všichni srdečně zváni.